Yaşam

Kent Tarım’da Budama Eğitimi

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Konutlarında 2022 Sonbahar Devri eğitimleri devam ediyor. Mutlukent ve Cet Mahallelerinde bulunan merkezlerde verilen eğitimlerden fiyatsız yararlanan vatandaşlar uygulamalı budama eğitimi de alıyor.

Çankaya Belediyesi’nin Mutlukent ve Cet Mahallelerinde bulunan Kent Tarım Hobi Meskenlerinde 2022 yılı Sonbahar Periyodu eğitimleri tüm süratiyle sürüyor. 21 Eylül’de başlayan eğitimlerde vatandaşlar yetiştiricilik ile ilgili temel bilgiler alıyor.

EĞİTİMLER BOSTANDA PRATİĞE DÖNÜŞÜYOR

Eylül ve Ekim aylarında “Yerel Tohumun Önemi Nedir?”, “Tohumdan Fideye Yolculuk”, “Günlük Sebze Hazırlığı”, “Ispanak, Soğan, Turp, Brokoli, Pırasa, Havuç Nasıl Yetiştirilir?” ve “Evde Kompost Yapımı” bahislerinin anlatıldığı eğitimler, Kasım ayında “Organik Pazar Gerçekten Organik mi?”, “Asma Budaması”, “Meyve Ağaçlarında Budama” ile “Gül ve Çalı Grubu Budaması” eğitimleri veriliyor.

KASIM SONUNA KADAR SÜRÜYOR

Mutlukent ve Cet Kent Tarım Hobi Konutlarında verilen eğitimlerin son dersinin konusu budama oldu. Kursiyerler, ders anlatımının yanı sıra uygulama yaparak ağaçların nasıl budanması gerektiğini öğrendi. Sonbahar dönemi eğitimleri “Gül ve Çalı Grubu Budaması” ve “Aşılama” eğitimlerinin akabinde Kasım ayı sonuna kadar sürecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu