Haber

Renault Group Türkiye’de üst düzey atama!

renault25 yıldır Renault Grubu’nda çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Jan Ptacek, Group Turkey CEO’su olarak atandı.

Jan Ptacek’in de Oyak Renault Araba Fabrikaları A.Ş ve MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş.’de yer alması öngörülüyor. Renault Grubu temsilcisi olarak Yönetim Komiteleri. Jan Ptacek, bireysel projelerini gerçekleştirmek için Renault Grubu’ndan ayrılan Hakan Doğu’nun yerini alacak.

Renault Marka CEO’su Fabrice Cambolive’ye bağlı olarak görev yapacak olan Jan Ptacek, yeni görevinde Türkiye’deki iş hacmini ve ekosistemini genişletmek için Renault Grubu’nun köklü ortağı Oyak Grubu ile birlikte çalışacak.

Prag Teknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi alan Jan Ptacek, daha sonra Fransa’da Ecole des Mines ve Paris’te iki farklı üniversitede pazarlama eğitimini tamamladı. 25 yılı aşkın süredir Renault Grubu’nda çalışan Ptacek, profesyonel kariyeri boyunca Çekya, Fransa, Ukrayna, Rusya ve Romanya’da küme satış ve pazarlama operasyonlarında yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Jan Ptacek en son 2019-2022 ortasında Renault Rusya genel müdürü olarak görev yapmıştı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

ladikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu